Zurna Chat

admin     12-23-20     Chat Odaları     Zurna Chat

Türkiye ‘de Sanal Chat kültürü oldukça yoğundur, bunu sosyal medya hesaplarından veya online chat siteleri üzerinden yoğun şekilde karşılamaktadır. Bu aslında bir kültürdür, nasıl ki bir söz vardır parayı herkes kazanır ama doğru harcamak için kültür gerekir dedikleri gibi, chat kültürünü de bunu bilen kişiler sadece anlayabilir.

Bam Başka Bir Yaşam Kültürü

Yaklaşık olarak Türkiye ‘ de 1996 yıllarının sonlarına doğru başlayan bu popüler kültür günümüzde hala devam etmektedir, kişiler bu tarz ortamlarda yeni arkadaşlıklar, dostluklar kazanıyor veya sadece vakit geçirmek için muhabbet ediyorlar.

Bulunmuş olduğunuz Turkchat.com bu akımın öncülerinden olup 1998 yılından bu zamana kadar online sohbet imkanı sunmaya devam etmektedir, Zurna Chat servisleri ise yine yaklaşık aynı dönemlerde başlamıştır. 2003 yılında başlamış olan site kendi başına bireysel bir chat sohbet platformu olarak başlamıştır. Aktif olduğu dönemlerde 300-400 online kullanıcıya sahip kaliteli sohbet’in hiç eksik olmadığı bir platform olarak bilinmekteydi.

Tabi ki geçen süre ve zaman her projeye iyi gelmiyor bunun en büyük nedenlerini aslında söyle sıralayabiliriz ;

Eski Zurna Chat Servisleri neden eskisi gibi değil ?

  • IRC Sohbet sistemleri şirket eliyle güncelleme yapılan yazılımlar değildir, hizmet sağlayıcı proje sahibi geliştirmek zorunda geliştirmez ise inovasyonun gerisinde kalarak kullanıcı kaydı yaşar
  • Kullanıcılarının sevk ve idaresini sağlayan yönetim departmanında doğru atılım ve katılımları yapamaması kullanıcıyı hoşnutsuz bırakması ve farklı yer arayışlarına sevk etmesi.
  • Web Teknolojileri hakkında gelişen ve değişen sistemleri yakından takip etmemesi ve Google gibi arama motorları tarafından desteklenmesi bırakılan yazılımları tercih etmeye devam ederek arama motorlarındaki otoritesinin azalması
  • Reklam / Tanıtım ve diğer gelişim harcamalarının yanı sıra diğer sunucu yatırımlarının doğru şekilde yönetilmemesi veya hiç yapılmaması

Bu tip nedenler den dolayı mevcut imkan ve kitlesini doğru şekilde yönetemeyen bir çok yer gibi Zurna Sohbet Servisleri de geçmişin tozlu sayfalarında yerini almak için yola çıktı.

Şuan ki mevcut durumu ise anlık olarak 3-5 online kullanıcıyı geçmeyecek düzeydedir, bu dönemlerde kullanıcılarının büyük bir kısmını Turkchat.com servislerine kaptıran site günümüzde hala aktif şekilde yüksek online kullanıcı sayısı ve kaliteli sohbet kullanıcısı, teknik ekibi ile sizlere hizmet vermeye devam ediyor.

Sizleri de aramızda görmek için elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

 

Bağlantılar ; Zurna Sohbet, Zurna Chat, Sanal Chat, Online chat Siteleri, Chat Sohbet, Online Sohbet

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?