Sevgi Chat

admin     12-18-20     Chat Odaları     Sevgi Chat

Güzel bir vakit ve zaman geçirebilmenin birden fazla yolu vardır, kimisi doğa geziler yapar, kimisi balığa gider, kimisi de bizim gibi Sohbet ve Chat odaları içerisinde vakit geçirir diğer seçeneklerde olduğu gibi chat siteleri içerisinde bulunmak kişisel tercih ve bir yerde zevk meselesi herkesin kendi tercihleri doğrultusunda vakit geçirmek isteyebilir.

Sevgi Chat Sohbet Odaları

Sevgi Chat geçmişi oldukça uzun yıllara dayanan bir chat sitesi aslında, kuruluşu 2004-2005 ‘li yıllara dayanmaktadır. Dönemin sunucu sahibi o zaman ki kız arkadaşının adının sevgi olmasından dolayı o kişiye jest olsun diye Sevgi Chat ‘i kurdu.  Zamanla site oldukça popülasyonu yüksek bir site haline gelip hedeflenenin üzerinde bir potansiyel göstererek yüksek online kullanıcılara ulaştı.

Dönem Farklı Durumlar Farklı

sevgi chat

sevgi chat

Tabi bu durumun o dönemlerde popüler olabilmesinin ve yüksek online kullanıcıya hitap edebilmesinin belirli bir takım avantajlardan dolayı olduğunu günümüze geldiğimizde çok daha iyi anlıyoruz.

Mesela, 2005 yıllarında mIRC sunucularının popüleritesi şu dönemden çok daha fazla idi ciddi bir kullanıcı yoğunluğu bir program olduğundan ve genç yaşlı bir çok kişinin kullandığı bir yazılım olmasından dolayı kullanıcı bulmak o dönemler için hiçte zor olmuyordu. Bunun da getirisi olarak ciddi bir yoğunluk yaşadığını söylememiz yanlış olmaz.

Bir ikincisi teknolojik gelişmeler ve değişimler o dönem ki sahibi tarafından yakından takip edilir ve sistemlerine entegre edilir idi, bunu yapabilmek özellikle IRC sunucuları için oldukça önemli bir unsurdur.

Çünkü , IRC sistemleri başından beridir açık kod kaynaklı olarak hazırlanan bir yazılımdır. Bu da kullanıcılarının kendi yazılımlarını geliştirme ve düzenleme imkanı sağlamaktadır. Yani kendini geliştirme ve yeniliklere ayak uydurmakta , uyduramamakta proje sahibinin kendi öz verisine ve projesine olan devamlılığını göstermektedir.

Bu sistemler belirli bir şirketin ürünü olsa ve şirket güncellemeler yapmasaydı bunu şirket’in üzerine atabilirdin, ama sunucu kendi geliştirmelerini yapmadığında ihale direk sunucu sahibine kesilir.

Ki nitekim öyle oldu, 400-500 online kullanıcıya sahip olan sunucu geliştirme ve yeniliklere adapte olmamasından dolayı mevcut kullanıcılarını farklı platformlardaki gelişme ve genişlemelere kaptırarak ciddi bir kan kaybı yaşadı.

Günümüzde sunucu halen hayatına devam etmektedir, lakin şuan içerisinde bulunan kullanıcı oranı 20-30 ‘ları hiç bir an veya saatte geçemeyen ve yıllar öncesini hatırlayıp arada tek tük gelen kişilerin oluşturduğu bir kısır platform görünümüne bürünmüştür.

Gelişme Ve Geliştirme Bir dönemin degil her dönemin ihtiyacı

Yukarıda da anlayacağınız üzere teknoloji anlamında hizmet veren bir projeye sahipseniz, sizin için geliştirme ve araştırma hiç bir zaman ve dönem bitmeyecek bir durumdur.

Ar-ge çalışmaları sürekli aktif şekilde devam eden bir gerekliliktir, Google Play Store gibi iOS gibi çalışmalar bir son kaç yıldır popülasyonu yükselen bir yeni platform kendi projelerini bu platformlara taşımak gibi veya diğer kullanıcı etkileşimli bir çok yeni yazılımlar var bu yazılımlara entegre şekilde çalışabilecek bir alt yapı düzeni ile sürekli kendinizi ve projenizi yenilemeniz devamlılık için olması gereken birincil zorunluluklardan biridir.

Turkchat.com Nedir 

1998 yılında Yurt dışında bulunan gurbetçilerimizin veya Türkiye ‘de yaşayan vatandaşlarımızın dünya ile olan etkileşimlerini ve paylaşımlarını en üst seviye ye çıkarıp bir dünya insanı olabilmesine imkan sağlayan ve bu amacını uzun yıllardır sürdüren bir sohbet sitesidir.

Sizleri de bu güzel dünya’nın içerisinde yerinizi almanızı bekliyoruz. Paylaşımı okuduğunuz ve takip ettiğiniz için teşekkürler.

 

 

Bağlantılar : Sevgi Chat, Sevgi Sohbet, Mobil Sevgi Chat, Online Sevgi, Online Chat

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yorumlar (1 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?