Turk Chat Avrupa

admin     01-20-21     Chat Odaları, Sohbet Odaları     Turk Chat Avrupa

Türkiye’nin avrupa açılan kapısı olan Turkchat.com 1998 yılından itibaren aktif şekilde eğlence ve online web chat servisi olarak hizmet vermektedir.

Türk nüfusuna kayıtlı şuan yurt dışında yaşayan yaklaşık 20 milyon Türk vatandaşı bulunmaktadır, bu kişilerin Türkiye’deki yakınları veya vatadaşları ile konuşmak memleketlerinden haber almak veya mevcut dillerini pratik kazanarak kaybetmemek adına ziyaret ettikleri en popüler site olan Turk chat aynı zamanda yurt dışındaki ülkeler ve orada yaşayan Türk Dostlar edinerek yurt dışında yaşan ve konaklama geçim vb. konularda bilgi sahibi olarak böyle bir düşüncesi olan kişiler sosyalleşerek daha net ve belirli bilgiler edinmek için de bu siteyi tercih ediyor.

Yurt dışında yaşamanın iyi ve kötü yanları bulunuyor

  • Gelir seviyesi bakımından aslında Türkiye bir çok avrupa ülkesine göre daha iyi durumdadır, kazançlarınız Dolar veya Euro cinsinden olsa bile gider kalemlerinizin de bu birimden olmasından dolayı aslında kazanç anlamında orada aynı veya daha alt seviye de bir yaşam içerisinde oluyorsunuz.
  • Sosyal devlet mantığı yurt dışında daha yaygın olmasından dolayı, sosyal yaşam, çalışma saatleri, eğitim ve sağlık hizmetleri Türkiye ‘ye göre daha iyi seviye de görünüyor.
  • Nitelikli beyaz yaka personel aslında Ülkemiz ekonomik şartlarına göre daha az seviye de bile kaldığı söylenebilir, Ülkemize göre yurt dışında daha çok gelir kazanan sektörler genelde ustalık ve zanaat işi yapanlar için iyi bir seviye de diyebiliriz. ( Kuaför, Tesisatçı, handymen vb. )
  • Çalışma saatleri Türkiye şartlarına göre Avrupanın bir çok ülkesi daha az çalışma saatleri mevcuttur. Buda insanların özel yaşamlarına daha fazla vakit ayırmalarına aileleriyle daha fazla vakit geçirme imkanı sağlamaktadır.
  • Yaşam Avrupa ülkelerinin bir çoğunda Türkiye şartlarından daha zor olmasından dolayı bir çok kişi ekstra işlerde çalışmaktadır, bir muhasebeciyi mesai saatlerinin dışında  pompacı, uber yaparken, pizza taşırken görme olasılığınız oldukça yüksektir.

 Bilmeyenler için HandyMan Nedir ?

Yurt dışında yaşayanların çoğu masa başı ve yüksek eğitim seviyesine sahip çalışanlar olmasından dolayı bu statü’de çok fazla insan bulunmaktadır, Handyman ise çok fazla insanın tercih etmediği Tesisat işleri, kanalizasyon işleri, Teknik alt Yapı hizmetlerinin tamamına vakıf ve bunları professional şekilde her türlü alt yapı hizmetlerini çözüme ulaştırabilen kişilere verilen bir isimdir.  Handyman olarak bir kişi Amerika’da ortalama yıllık kazancı 120.000 $’ın altında değildir. Bahşiş ve TİP dediğimiz rakamlar bu bedellere dahil edilmediğinden dolayı kayıt çok fazla geliri de ayrıca bulunmaktadır.

Bu tip konuları makalelerimiz içerisinde sizinle özellikle belirtiyorum ki Ülkemiz de yaşayanlar için yurt dışında yaşam aslında bir çok insanın hayalinde olan bir durum ama yerinde bu durumu yaşamaya başladığınız da o kadarda herşeyin rüya gibi bir yaşam olmayacağını bilinmesi gerektiği için işlemek istedim.

  • Sitemiz içerisinde zaman zaman bu tip paylaşımların yapıldığı ve diğer konularımızın da bu anlamda takip edilmesini kendini bu anlamda geliştirmek isteyen kullanıcılarımıza önemle hatırlatmak isterim.

Sosyalleşme ve eğlence amaçlı olduğu kadar bilgilendirme platformu olarakta değerlendirebileceğiniz sitemizin online chat bölümünde 7/24 kesintisiz bir şekilde Chat imkanı bulabilirsiniz.

Bunun dışında Radyo Dinleme servisleri, Online Turk Oyun hizmetlerimiz de bulunmaktadır.

Şimdiden kullanıcılarımıza keyifli bir zaman geçirmesini diliyoruz.

 

Bağlantılar : Radyo Dinleme, Online Turk Oyun, Online Chat, Handmeny Kimdir, Turk Dostlar, Turk Chat Avrupa, Online Web Chat

 

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?