Türkçe Sohbet

admin     02-05-20     Sohbet Odaları     Türkçe Sohbet

Türkiye ‘de şuan bilinen 77 Milyon kişi en son yapılan nüfus sayımına göre mevcut , bu sayımlardan yola çıkacak olursak en kötü ihtimal ile 77 Milyon kişi Türkçe ana dil olarak kullanıyor.

Ama ne yazık ki her Türkçe konuşan kişi , Türkçe biliyor anlamına maalesef gelmiyor.

Aslında Türkçe Konuşmuyoruz

Türkçe karma bir dil topluluğu bir çok farklı dillerin harmanlanmasıyla meydana geldiği ( arapça , latin , fars vb ) gibi kökenlerden gelen bir çok kelimeyi içerisinde bulundurmakta bunu zaten bilmeyenlerin olmadığını düşünmüyorum.

Ama bilinmeyen enteresan bir detay ise Türkçe toplamda şuan 50 bin kelime’den meydana gelmiş bir dildir.

Bizim için acı olan kısmı ise Türkçe’yi en geniş kelime ve doğru şekilde kullanan kişi bile gündelik yaşantısında sadece 2000 kelime kullanabilmektedir. Tabi ki bu sayı ciddi derece ‘de türkçeyi kullananlar için geçerli, sevmesem de Bülent ERSOY örneği gibi.

Normal gündelikte ise 300-400 kelime ile kendimizi ifade edebiliyor veya karşımızdakinin kendisini ifade etmesini dinliyoruz. Kendi dilimizi biz bu derece zengin kullanıyor iken dilin ve kelimelerin kaybolması  bir kültürün kaybolması anlamına da gelir.

Türkçe Sohbet Edin Ettirin

Türkçe sohbet etmek için önce kelimeleri örnekle başlar ama bunu tabi ki geliştirmek içinde sohbet etmek önemlidir.

Bu nedenle Türkçe Sohbet yapmayı sadece bir vakit geçirmek ve zaman öldürmek adına değil bize ait olan bir dil e ait olan kelimeleri aynı zamanda yaşatmak için kullanalım.

Neden Turkchat.com 

Turk chat sitesi bu anlamda sizlere doğru şekilde konuşma ve iletişim olanağı sağladığı gibi yurt dışından gelen ve bu dili yakından izleme ve anlama düşüncesinde olan bir çok kullanıcıya da bu dili sevdirebilir ve küreselleşmesi içinde bireysel olarak türk toplumu üyesi olan sizin de elinizden geleni yapmış olmanın gönül rahatlığını sağlar.

Sizleri de bekleriz, Turk chat yönetim.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?