Javasiz Chat Sohbet

admin     05-01-20     Chat Odaları, Sohbet Odaları     Javasiz Chat Sohbet

Türkiye’nin bir dönemin en popüler sohbet sitelerinin kullandığı Java sohbet ve Java Chat applet yazılımları artık eskisi kadar rağbet görmemektedir.

Java aslında bir çok alanda halen aktif olarak kullanılmatadır, çoklu kullanım ve erişim gerektiren bir çok yazılım üzerinde hala java kodlama dilinin kullanımı devam etmektedir ama bu dönemlerde artık java canli chat kulvarında çok önerilen bir alt yazılım olarak kabul görmemektededir.

NEDEN JAVA ARTIK TALEP GÖRMÜYOR

Java appletler bağlı bulundukları ağ yani bilgisayarda standart bir işlemci de bile agırlık ve alt dosyaların kullanımında zorluk çıkaran bir yazılımcı, kullanılan yazılım yeni nesil aynı boyutlu yazılımlarla aynı boyutlarda daha ağır bir performans vermesinden dolayı eskisine göre talebi azaldı.

Bunun yanı sıra, Java appletler doğrudan bilgisayarların içerisinde olan mevcut bir yazılım olmamasından dolayı kişiler sohbet yapmak için bu yazılımı bilgisayarlarına indirmek zorunda olmaları kullanıcıları rahatsız ediyordu bir çok java indirme sitelerinde yazılımla birlikte zararlı kodlarda indirilme endişesinden dolayı kullanıcılar bunu indirmek ve kullandırmak zor oluyordu ve aralıklı olarak version ve yenileme çalışmaları bu yazılımın sürekli olarak güncellenmesi gereksinimini sadece sitesinde kullanan için değil aynı zamanda kullanıcının da sürekli bu yazılımın gelişmesini takip etme zorunluluğu kılıyordu, buda kullanıcı için uğraş gerektiren bir konu olduğundan dolayı giriş ve süreklilik konusunda verim sağlatmıyordu.

Bu dönemlerde iki büyük sohbet applet şirketi popülerdi ve şuan ikiside pazardan çekilerek artık sohbet ve chat sektörüne hizmet vermemektedir.

eSChat ve Flaxchat o yılların bilinen en popüler şirketleri artık bu piyasadan ve kulvardan silindiler bağzıları komple kepenk kapatırken bazıları ise farklı dallar üzerinden kendilerine halen pazar yaratma çalışmalarında devam etmektedir.

javasiz chat sohbet

ARTIK JAVA DIŞINDA POPULER YENİ YAZILIMLAR VAR

Java sürecini aslında yeni nesil yazılımlar getirdiği söylenilebilir, yukarıda belirtilen nedenlerin giderilmesi için yapılan arge çalışmalarının ışında çıkan bir çok yazılım java’nın yerini almaya başladığı söylenilebilir bunların başında lightirc gelmektedeydi tabiki akabinde bu süresi takip eden bir çok yazılım şuan hizmet vermektedir.

Bunlardan bir kaşını sıralayacak olursak ; Lightirc , Kiwiirc, JSistem, ZSohbet, Sobee, Sohbee gibi bir çok sohbet applet’i şuan faaliyetlerine devam etmektedir, Şuan ki çalışmaları ve ar-ge sürecinin diğerlerinden daha iyi olmasından dolayı sitemizde ZSohbet Applet’i kullanılmaktadır.

Gelişen ve değişen sistemler ışığında gerektiğinde kullanıcıların daha rahat ve kullanışlı bir arayüz ile sohbet edebilmesi amacı ile değişikliklerde yapılabilir.

Kaliteli ve güler yüzlü , seviyeli javasiz chat siteleri arasında bulunan TURKCHAT.COM 1998 yılından bu zamana kadar yenilikçi ve teknolojiyle doğru orantılı çözümler üreterek kullanıcısının huzurunu halen korumaktadır.

 

 

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?