Hollanda Sohbet

admin     12-09-20     Sohbet Odaları     Hollanda Sohbet

Türkiye ‘ de yaşayan şuan için ortalama yaklaşık olarak 80 Milyon kişinin yaşadığı söylenmektedir. Bu sayının büyük bir kısmı ise şehir merkezlerinde ve büyük kentlerde olduğu bilinmektedir.

Bununla birlikte Türk Vatandaşlarımızın yine azımsanmayacak orandaki kısmının ise yurt dışında farklı ülke ve şehirlerde yaşadığı bilinmektedir, gerek sosyo kültürel nedenlerden, gerek maddi sebeplerden gerek ise farklı bir çok nedenden dolayı yurt dışında yaşamayı tercih etmiş durumdadırlar.

Türk gurbetçilerimizin en yoğunlukla yaşadığı ülke olarak 1. sırayı Almanya, 2.sırayı Hollanda almaktadır, nüfus yoğunluğu türk nüfusu açısından azımsanmayacak oranda yüksek seviye de bulunmaktadır.

Hollanda ülkemize göre nüfus yoğunluğu daha düşük durumdadır, ülke nüfusu İstanbul ve İzmir’in toplamından düşük bile diyebiliriz, Toplamda Hollanda ‘da 17 Milyon 300 Bin kişi olarak kayıtlara geçmiş durumdadır. Ülke de turistik amaçlar dışında oturumcu olarak kayıtlara geçmiş Türk vatandaşı ise bu dönemin kayıtlarında 420 Bin olarak görünmektedir.

Bu oran ilk bakıldığında aslında her ne kadar az gibi görünüyor olsa bile aslında ciddi bir rakam olduğunu da göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Yurt Dışında Yaşamanın da Ayrı Zorlukları Var

Yurt dışında yaşayan kişilerin bulundukları ülkelerin vatandaşları olmamalarından dolayı ülkenin adının ne olduğunun önemi yok her seferinde aynı davranış modeli ile karşılaşmaları kaçınılmaz şekilde kendilerinden olmayanlara ikinci sınıf insan şeklinde davranışları her ülke vatandaşlarının karşılaştığı standart bir davranış modelidir.

Bu nedenle gurbetçilerimiz bu tapuları en azından sosyal yaşantının içerisinde kırabilmek ve bulundukları ülkeye adapte olabilmek adına, kültür ve dillerinden esinlenmek zorunda kaldıkları görünüyor ki bu bir yerden sonra ihtiyaç oluyor. Keza geldiğiniz kültürü yaşadığınız kültüre entegre etmek her zaman o kadarda kolay olmuyor bu nedenle toplum içerisinde fark ediliyorsunuz bir yerden sonra.

Türk Kültürü ve Dili Unutulmamalı, Unutturulmamalı 

Yurt dışında yaşayanların özellikle Türk geçmiş kültürlerini ve yaşantılarını unutmaları için ise ülkelerinden habersiz olmamaları gerekir, tabi ki dillerinden de uzak kalmamaları gerekir ki Dil hangi dil olur ise olsun pratik yapılmadıkça konuşmadıkça zaman içerisinde yok oluş yaşamaktadır.

Dil bir yerden sonra basitleşiyor ve kısıtlı kelimeler ile kendini ifade etmeye çalışıyorsun ve oda bir yerden sonra yetersiz geliyor doğal olarak ögrendiğiniz ikinci dile kaçış gösteriyorsunuz konuşurken. Bu nedenle pratik her zaman için Dil’in ihtiyacı olan bir gereksinimdir.

Unutulan diller  o ülkenin kültürünü ve varlığının yok oluş seviyesine kadar getirmektedir, tarihte bu tarz şekilde yok oluş yaşamış medeniyetler , devletler bulunmaktadır.

Turkchat.com Nedir Hakkında Bilgi

Turkchat.com 1998 yılından itibaren kayıt altına alınmış ve bu dönemden itibaren faaliyet hayatına başlamış bir platform’dur. Tahmin edersiniz ki dönemin teknolojik durumu şuan içinde bulunduğumuz dönemden çok farklı şekilde iken değişen ve gelişen sistemlere de kendini sürekli olarak adapte ederek bu zamana kadar faaliyetlerine her zamanki gibi devam etmektedir.

Genellikle yurt dışında bulunan gurbetçi kitlesine hitap eden sitemiz aynı zamanda Türkiye ‘ de ikamet eden kullanıcılarımızı da içerisinde bulundurmaktadır.

Sitemizin sohbet sayfasına aynı zamanda Google play store üzerinden masa üstü uygulaması ile de ulaşabilirsiniz. Uygulama Google Play Store üzerinde ” turk chat sohbet ” uygulama adıyla aktif şekilde kullanılmaktadır.

Kesintisiz sohbet, eğlenceli oyunlar ve 7/24 Kesintisiz canlı radyo hizmetini de yanında sunmaktadır.

Şimdiden sitemize hoş geldiniz diler, keyifli zamanlar geçirmenizi dileriz.

 

Bağlantılar ; Hollanda Sohbet, Hollanda chat, Hollanda Mobil Sohbet, Netherlands Sohbet, Netherlands Chat

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?