Arkadas Cafe

admin     04-28-20     Chat Odaları, Sohbet Odaları     Arkadas Cafe

Yılların eskitemediği arkadaş cafe hale faaliyette ve hizmet vermekte devam ediyor.

Arkadaş cafe 2005 yıllarında internet cafe kültürünün halen bitmemiş olduğu dönemlerden bir işletme olarak başlamıştır.

Hizmet vermeye başladığı dönemlerde internet cafe , oyun solu ve cafe alanı olarak hizmet vermekteydi, akabinde mekan sahibi işletmesinde geçen süre de boş vakitlerini sohbet ve chat amaçlı değerlendirmek adına sitelere giriyordu.

BU DURUM AKLIMA BİR ŞEY GETİRDİ

Hem işletmenin tanıtımını yapacak aynı zamanda sanal cafe olarak hizmet verebilecek bir sohbet portalı kurma fikri ile Arkadas Cafe projesini faaliyete geçirme kararı aldı.

Bunun için mekanın müşteride kendisine destek verip düşüncesini mantıklı bulmasıyla proje hızlı bir şekilde hayata geçirildi.

PEKİ SİTE DE NELER OLACAKTI 

Sitenin tasarımları ve görselleri hazırlanırken sitenin sahibi , site içerisinde tam olarak neler olması gerektiği konusundaki kararsızlıklarını yine cafe’yi onunla birlikte paylaşan müşterileri ile konuşarak site içerisinde olması gereken bir liste hazırlayarak sitenin doğal konularını belirlemiş oldu.

Site içerisinde, Chat Odası, Sohbet Odası, Güzel Sözler, E-kart, Telefon Melodi, Yemek Tarifleri ve Rüya Tabirleri konularını içeren bir çok konu başlığı belirleyerek çalışmalarına başladı.

Belirlemiş oldukları kategorilerde sabırlı ve istikrarlı şekilde süreci yöneten kurucumuz siteyi istikrarlı bir şekilde zamanının çok populer bir sitesi haline getirdi.

REKLAM ASLINDA BÖYLE YAPILIR

Hatta popüler olduğu dönemlerden cafe’ye gelen ve sitede tanıştıkları sanal arkadaşlarıyla buluşmak için yine Arkadas cafe’yi kullan kişiler hem site’nin hemde sabit mekanın adını da duyurulması konusunda ciddi bir katkı sağladı bu durum takibi bir yerden sonra mekanın gelir ve popüleritesini güzel bir konuma getirmiş oldu.

Basit bir fikir ve proje olarak başlayan Arkadas cafe projesi şuan için faaliyette değildir, bu çalışma mekanı ve siteyi 5 yıl kadar faaliyette tutmuştur. Mekan sahibi ve site sahibi arkadaşımız cafesinin yerince popüler olduğu ve sitenin artık kendisinin bir şekilde devam edebileceğini düşünerek site üzerindeki elini çektiğinden 2 sene içerisinde site ziyaretçi ve kitlesini kaybetti ve bu durumda mekan sahibinin işletmesini ve sitesini kapatmasıyla son buldu.

Umuyoruz bu tecrübeler bundan sonraki girişlerinizde bir ışık olur, Turkchat.com ‘da kalın bilginiz ve haberiniz olsun.

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?