Türkçe Mirc

admin     12-11-20     Mirc     Türkçe Mirc

Türkiye Mirc kültürü bakımından çok eskilerden beridir bilinmektedir. Bir çoğu 2000’li yılların başında bu kültürü tanımaya başlamıştır.

İnternetin ülkemiz de yaygınlaşması ilk olarak İnternet Cafe kültürü ile birlikte başlarken o dönemlerden ülkemizde kullanıma öncelikle merak olarak başlamıştır.

Kişilerin kendi kimlik bilgilerinin hiç birine ihtiyaç duymadan sadece İnternet’in ve mIRC ‘in kurulu olduğu her bilgisayardan bağlanarak yeni arkadaşlar ve dostluklara kimlikleriniz gizli şekilde ulaşılabiliyor olması bir çok kişinin günümüzde halen ilgisini çekiyor ve popülasyonu halen devam etmektedir.

Neden mIRC Hala Biliyor ve Kullanılıyor 

mIRC proğramını diğer programlardan farklı kılıp bu zamana kadar devam edebilmesinin aslında en büyük nedeni, programın açık kod kaynaklı şekilde kullanılabiliyor olmasıdır.

Bir çok arkadaşlık ve iletişim araçlarının tamamı belirli bir şirket veya kuruluşun elinden çıkıyor ve gelişticileri kendi içerisinden insanların güncellemelerine dayalı şekilde devam eden bir düzen ile devam ediyor.

mIRC ise açık kod kaynaklı olduğundan dolayı kodlama dili bilen herkes kendi kullandığı mIRC ‘i kendi istediği gibi düzenleyip güncelleyebiliyor olmasından dolayı bu zamana kadar kullanıcılarının elinde geliştiriliyor olmasından kaynaklı olarak devam edebilmektedir.

Etkileşim her zaman herkesin ihtiyacı

Gün içerisinde veya içerisinde bulunduğumuz alanın dışında olan sosyal ve kültürel dünyadan uzak yeni bir dünya içerisinde yeni bir yaşantı gibi gören kişilerin gündelik hayatlarının dışında bu platformlarda kendilerine ait farklı bir hayatları daha olabiliyor.

Burada zaman geçirebilir ve sohbet edebilirsiniz, eğlenceli vakit geçirebilir ve geliştiriciler tarafından hazırlanmış oyun soru botlarıyla vakit geçirebilirsiniz veya 7/24 hizmet veren canlı radyo servislerinden istekler  yaparak istediğiniz şarkıları arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

İnternet hepimizin , ama kullanım sizin istek ve beklentilerinize göre şekillenir.

TURKCHAT.COM Chat Servisi 

1998 yılından itibaren faaliyetlerine devam eden bir platform olan sitemiz içerisinde kaliteli sohbet ve eğlenceyi kesintisiz ve ücretsiz şekilde bulacaksınız. Umarız Ücretsiz Chat Servisi olan sitemizde keyifli vakit geçirirsiniz.

 

 

 

Bağlantılar : Türkiye Mirc, Mirc Nedir, Ücretsiz Chat Servisi, Türk Mirc, Türkçe Mirc

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?