Gurbet Sohbet

admin     04-22-20     Sohbet Odaları     Gurbet Sohbet

Türkiye’nin şu an bu tarih itibariyle genel nüfusu yaklaşık 83 Milyon kişi olarak bilinmektedir.

Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın sayısı ise azımsanmayacak oradan yüksektir, bilinen resmi verilerek göre dünya genelindeki 170 ülke de toplamda 10 milyon kadar gurbetçi vatandaşımız bulunmaktadır.

Gurbetçi insanlarımız gerekse maddi sıkıntılardan dolayı gerekse daha yüksek yaşam standartlarını bulabilmek adına yıllarca yurt dışına göç ederek bu arayışlarını gerçeleştirmişlerdir.

Tabiki bu durum her zaman ve herkes için aynı oranda mutlu son ile tamamlanmamış olması beklendik bir gerçek.

Resmi Tıkla Gurbet Sohbet Başla

Gurbetçi insanlarımız gurbette sohbet etme imkanları tabiki düşünüldüğü  kadar olmuyor yani tabiki çevresinde sohbet edebileceği insan mutlaka bulacaktır lakin türkçe sohbet edebilecek birinin ihtiyacını mutlaka çevresindeki her insanda bulamayacaktır.

Yada kendisiyle aynı dili konuşan insanlarla bir topluluk içerisinde rahatça sohbet edemeyecek, konuşamayacak, şamata, makara, muhabbet edemeyecek.

Bunu yapabilmesi için çevresinde kendisiyle aynı ortak dili kullanabileceği insanların vardığını gurbette bulunduğu her an ve her dakika hissedecektır.

Turk Chat Nedir ve Neden Turk Chat

Turkchat.com 1998 yılından itibaren faaliyet hayatına devam eden bir gurbet online chat sitesidir.

Üstlenmiş olduğu en büyük sorumluluklardan birisi de yurt dışında yaşayan gurbetçi insanlarımızın gurbet sohbet ortamında kendisiyle aynı dili konuşan ve Türkiye ‘de yaşayan insanlara bir araya getirerek sanal ortam dahi olsa sosyalleşmesi ve Türkçe dilini kaybetmeden aralıklı olarak pratikle bu kültür ve dili yaşatmasına imkan sağlamaktır.

Aynı zamanda aileler ve ebeveynler uzun yıllar önce gittiklerinden dolayı kendi çocukları ana dilleri olan Türkçe’yi hiç bilmiyor veya yeterli seviye de bilmiyor olabiliyor.

Bu gibi durumlarda da Turkchat.com pratik ve görsel hafıza ile desteklenen sitemizde pratik yapabilme imkanı da aynı zamanda sağlamaktadır

Oyun kanallarını çok beğeneceksiniz

Bir çok oyun kanalımız mevcuttur ;

Kelime : Yeni türkçe kelime öğrenmenize destek verecektir.

Carkifelek : Kelimeleri öğrenirken aynı zamanda tahmin edebilme yeteneğinizi de geliştirecektir.

islamoyun : Kanalında hem ebevenylerin hemde çocuklarımızın manevi bilgilerini geliştirerek aynı zamanda bunu bir yarışma olarak daha eğlenceli hale getiriyor.

Bunun gibi bir çok özellikler sizi bekliyor, görüşmek üzere 😉

Linkedin Google+ Pinterest Whatsapp


Etiketler:

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?